Bakan Koca vaka sayısı artan beş ili açıkladı !
Haber
19 Ağustos 2021 - Perşembe 13:22 Bu haber 38906 kez okundu
 
Bakan Koca vaka sayısı artan beş ili açıkladı !
SAĞLIK Haberi
Bakan Koca vaka sayısı artan beş ili açıkladı !

Sağlık Bakanı Koca, haftalık vaka sayısını gösteren haritayı paylaştı. Vaka sayısı en fazla artan beş ili de açıklayan Koca, söz konusu illerin Batman, Bayburt, Aksaray, Gümüşhane ve Ardahan olduğunu belirtti.

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya platformu Twitter'dan haftalık toplam vaka sayısını gösteren haritayı paylaştı. Paylaşımında salgının son hasta iyileşmeden birmiş sayılamayacağını belirten Bakan Koca, maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyma çağrısı yaptı.

 

Koca'nın paylaşımında yer verdiği ifadeler şu şekilde;

 

"İllerimizde 100.000 nüfusa karşılık gelen bir haftalık toplam vaka sayısını gösteren insidans haritasının güncel halini ekte görebilirsiniz. Salgın son hasta iyileşmeden bitmiş sayılmaz. Maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyalım."

 

 

VAKA SAYISI EN ÇOK ARTAN BEŞ İLİ AÇIKLADI

 

Son bir haftada vaka sayısı en çok artan 5 ili de açıklayan Bakan Koca, söz konusu şehirleri şöyle sıraladı: Batman, Bayburt, Aksaray, Gümüşhane ve Ardahan.

 

Koca açıklamasını "Aşı ile bağışıklık kazanana kadar tedbirlere tam uyum şart. Maske, Mesafe ve Temizlik olmazsa olmaz" sözleriyle bitirdi.

 

 

 

Kaynak:Karar Gazetesi

Kaynak: Editör: Şerife Soyugüzel
Etiketler: Bakan, Koca, vaka, sayısı, artan, beş, ili, açıkladı, !, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı