CUMHURİYETİN 100. YILINDA TAŞ MEKTEP MUHTEŞEM KONSER VERDİ
Haber
20 Ocak 2023 - Cuma 23:20 Bu haber 1465 kez okundu
 
CUMHURİYETİN 100. YILINDA TAŞ MEKTEP MUHTEŞEM KONSER VERDİ
SANAT Haberi
CUMHURİYETİN 100. YILINDA TAŞ MEKTEP MUHTEŞEM KONSER VERDİ

 CUMHURİYETİN 100. YILINDA TAŞ MEKTEP MUHTEŞEM KONSER VERDİ 
Taşmektep Kayseri Lisesi mezunlarından oluşan Koro, Cumhuriyetin 100. Yılı nedeniyle ücretsiz konser verdi. Mezunlardan oluşan Grup Efsane Orkestrası’nın eşlik ettiği konserde, halk müziği ve sanat müziği eserlerinin yanısıra pop müzik de seslendirildi. K Efsane Orkestrası ile birlikte dört aydır aralıksız çalışarak, konser verecek duruma geldi.
Taş Mektep Pop Müzik Korosu ilk konserini 20 Ocak Cuma günü, İl Kültür Müdürlüğü Kültür Merkezi’nde verdi.  Mezunların yanısıra, müzikseverler de Cumhuriyetin 100. Yılına özel konseri ücretsiz izledi.
Konserde, Rasim Özince yönetiminde her yaştan 30 kişiden oluşan koro ve 7 kişiden oluşan orkestra,  geçmişten günümüze sevilen şarkıları seslendirdi.
Gitarıyla orkestraya eşlik eden ve aynı zamanda koro şefliğini yapan Rasim Özince “ Kayseri’de halk müziği ve Türk sanat müziği koroları var ancak pop müzik korosu ilk oldu. Bu oluşuma öncülük ettiğim için çok gururluyum” dedi.
Koro koordinatörlüğünü yürüten Fevzi Önder ise sevilen yerli ve yabancı müziklerle Kayseri’nin sosyal hayatına renk kattıklarını belirtti. Önder, “Taş Mektep Mezunları Derneği olarak, birbirinden güzel aktivite ve etkinlikler düzenledik. Pop Müzik Korosu kurarak yine örnek olduk. Bir dernekten çok daha fazla görev ve misyonumuz olduğunu düşünüyorum. Cumhuriyetimizin 100. Yılı kutlu olsun” diye konuştu.
Cumhuriyetin 100. Yılında konserlerin yıl boyunca devam edeceğini ifade etti. Kayseri Kültür Müdürlüğü Kültür Salonunda gerçekleşen konsere çok sayıda vatandaş katıldı. Salonda yer bulamayan vatandaşlar konseri salonun dışında izlediler .
Kaynak: Editör: Metin Kabakcı
Etiketler: CUMHURİYETİN, 100., YILINDA, TAŞ, MEKTEP, MUHTEŞEM, KONSER, VERDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı