İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan gençlere yurt müjdesi
Haber
05 Ekim 2021 - Salı 21:31 Bu haber 56 kez okundu
 
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan gençlere yurt müjdesi
GÜNDEM Haberi
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan gençlere yurt müjdesi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, üniversitelerin yüz yüze eğitime başlamasıyla öğrencilerin yaşadığı barınma problemini çözmek için adımlarını hızlıca attı. Kısa vadede 1000 yatak hedefi koyan İmamoğlu, Gaziosmanpaşa'da yeni yurt binası inşaatının başladığını Bağcılar ve Küçükçekmece'de yeni görüşmeler yaptıklarını açıkladı. İmamoğlu, 'Gençlerin yurt sorunu bizi derinden üzüyor' dedi.

 

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, eşi Dilek İmamoğlu'yla birlikte kurum tarihinde ilk kez inşa edilen Avcılar’daki 2 kız öğrenci yurdunu ziyaret etti.

 

 

Öğrencilerin sorularını da yanıtlayan İmamoğlu, İBB’nin daha önce hiç yurdu olmamasını eleştirerek, "Hiç hoş bir durum değildi. Bu konuyu eşimle de beraber hep konuşuyorduk. Başta kızlarımızın okuması kısmına çok ilgi gösteriyoruz Dilek’le. Bir de tabii İstanbul'a gelen, üniversiteyi kazanan gençlerimizin yurt bulamaması hepimizi çok derinden üzüyor” dedi.

 

"BENİM SİZİ ALKIŞLAMAM LAZIM"

 

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve eşi Dilek İmamoğlu'nun yurt ziyaretlerine Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli de eşlik etti. İmamoğlu, yurt binalarına girerken kendisini alkışlayan öğrencilere, “Benim sizi alkışlamam lazım; kazanıp geldiniz” karşılığını verdi.

 

Yurtta kalan öğrencilere, rastlantısal olarak hangi şehirlerden geldiklerini soran İmamoğlu, “Antalya Alanya, Kahramanmaraş, Aydın, Diyarbakır, Kastamonu” yanıtlarını aldı. İmamoğlu, yanıtlardan duyduğu memnuniyeti, “Tamam; işte bu. Tam da istediğimiz. Türkiye'nin en güzel tarafı bu işte” sözleriyle dile getirdi. İmamoğlu, öğrencilerin, “Bizi burada toplayan siz oldunuz. Çünkü siz burayı açmasaydınız, hiçbirimiz şu an burada olmazdık” sözlerine ise “Estağfurullah. Ben, sadece İstanbul adına, İstanbul halkı adına, bence İstanbul'un gönlünden geçeni yerine getirdim” yanıtını verdi.

 

"GENÇLERİMİZİN YURT BULAMAMASI HEPİMİZİ ÇOK DERİNDEN ÜZÜYOR"

 

İBB’nin daha önce hiç yurdunun olmamasını “kötü bir duygu” sözleriyle niteleyen İmamoğlu, “Hiç hoş bir durum değildi. Bu konuyu eşimle de beraber hep konuşuyorduk. Başta kızlarımızın okuması kısmına çok ilgi gösteriyoruz Dilek’le. Bir de tabii İstanbul'a gelen, üniversiteyi kazanan gençlerimizin yurt bulamaması hepimizi çok derinden üzüyor. Burada böyle bir potansiyeli değerlendirdik” dedi.

 

GAZİOSMANPAŞA'DA İNŞAAT BAŞLADI, BAĞCILAR VE KÜÇÜKÇEKMECEDE ARAYIŞI SÜRÜYOR

 

Kısa vadede yatak sayısını 1000’e çıkarmayı hedeflediklerini vurgulayan İmamoğlu, Gaziosmanpaşa’da yeni yurt binası inşaatına başladıklarını belirterek, Bağcılar ve Küçükçekmece'de yeni görüşmeler ve arayışlarının olduğu bilgisini paylaştı. Sadece kız yurdu değil, erkek yurdu da açmak istediklerini aktaran İmamoğlu, bağışta bulunmak isteyen kişi, kurum ve kuruluşlardan gelecek tekliflere açık olduklarının altını çizdi.

 

DİLEK İMAMOĞLU: ÇOK GÜZEL BİR MOZAİK İÇERİSİNDESİNİZ

 

“Kızları görünce böyle gözlerim ışıl ışıl oldu, çok heyecan duydum” diyen Dilek İmamoğlu da duygularını şu sözlerle dile getirdi:

 

“Hepsinin gözlerinde o ışığı görüyorum. Bu heyecanınıza ve idealinize ortak olmak, elbette bizim için de çok büyük bir gurur kaynağı. Bu olanakları size sağlayan sizin için aslında bizim geleceğimize de katkı sunan Başkanımıza sizin için, sizler adına ben de çok teşekkür ediyorum. Burada, çok güzel bir mozaik içerisindesiniz. Çok güzel bir mozaik bu. Bunun kıymetini bileceğinizi düşünüyorum. Bu anlamda da çok şanslısınız. Belki okuduğunuz bölümlerde uzmanlaşmak isteyeceksiniz ama başka bölümlerden de besleneceksiniz. Farklı alanlardan beslenmek, farklı bölümlerden beslenmek sizin hayata bakış açınızı da geliştirecektir. Eminim çok iyi bir gelecek sizi bekliyor.”

 

 

Kaynak:Karar Gazetesi

Kaynak: Editör: Şerife Soyugüzel
Etiketler: İBB, Başkanı, Ekrem, İmamoğlu'ndan, gençlere, yurt, müjdesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı