Kayseri Milletvekili Hülya Nergis Ben Ümmetçiyim, Bana Bu Görevi Allah Verdi Dedi
Haber
21 Ocak 2023 - Cumartesi 21:27 Bu haber 381 kez okundu
 
Kayseri Milletvekili Hülya Nergis Ben Ümmetçiyim, Bana Bu Görevi Allah Verdi Dedi
Allah bize bu görevi layık görürse biz bu hizmetleri bu vazifeyi yapmaya devam ederiz.
SİYASET Haberi
Kayseri Milletvekili Hülya Nergis Ben Ümmetçiyim, Bana Bu Görevi Allah Verdi Dedi

AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Nergis Atçı, Okuntu Gazetesi'nden  Okuntu Gazetesi  Genel Yayın Yönetmeni Gazeteci Metin Kabakcı'nın sorularını cevapladı. 
 
Kabakcı;  Sayın Vekil, seçimlere yaklaşıyoruz seçim çalışmalarınız nasıl gidiyor?
 
Milletvekili Nergis: Yoğun bir çalışma içerisindeyiz bu seçimler diğer seçimlere benzemiyor yoğun gayret sarf etmemiz gerekiyor biz de bunun bilinci içerisinde çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Esnaflarımızı vatandaşlarımızı ziyaret ediyoruz. Mutlu günlerinde, hüzünlü günlerinde yanlarında olmaya çalışıyoruz. Vatandaşın problem ve sorunlarını çözmek için yoğun gayret sarf ediyoruz. 
 
Kabakcı: Sayın vekil göreve geldiğiniz günden bugüne yaptığınız çalışmalardan bahseder misiniz? Kayseri'ye kazandırdığınız bir hizmet.  Memleketiniz olan Pınarbaşı'ya yaptığınız bir hizmet ya da şu yapılan çalışma benim sayemde oldu. Şu yapılan hizmet benim sayemde oldu diye biliyor musunuz?
 
Milletvekili Nergis: Öncelikle şunu ifade etmek isterim Kayseri'ye ve Türkiye'ye yapılan çalışma ve hizmetlerde tüm milletvekillerinin ve AK Parti'nin milletimize yapmış olduğu hizmetlerdir. Ben bu zamana kadar hiçbir zaman ben cümlesini kurmadım her zaman biz ifadesini kullandım ve bu şekilde de kullanmaya devam edeceğim. Özellikle Kayseri'mize hizmet noktasında Kayseri'nin mimarı olan Mehmet özhaseki gibi bir bakanımız var ve diğer milletvekillerimizle birlikte ilimize birçok hizmet kazandırdık bu hizmetleri hep birlikte yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz. 
 
Kabakcı: Efendim biliyorsunuz seçim yakın tekrar aday olacak mısınız?
 
Milletvekili Nergis: Bizim partimizde görev istenmez verilir. Genel merkezimiz neyi takdir ederse biz o görevi yapmaya çalışırız. Ayrıca burada şunu belirtmek isterim ki Allah nasip ederse Allah bize bu görevi layık görürse biz bu hizmetleri bu vazifeyi yapmaya devam ederiz. Şu anki milletvekilliği vazifesini Allah bize verdi. Eğer Allah bize bu görevi vermemiş olsaydı şu an milletvekili olamazdık ve bu işleri de yapıyor olmazdık ve şu anda da sizin de röportaj yapıyor olmazdık. Her şey nasip kısmet işi. Allah tekrar bize bu vazifeyi verirse görevimizi yapmaya devam ederiz. 
 
Kabakcı: Efendim siz Çerkez asıllı bir milletvekilisiniz bu listeye Cerkezlerin listesinden mi Çerkezlerin adına mı girdiniz. Ayrıca AK Parti'de bir Avşar milletvekili yok bu konuda neler söylersiniz. 
 
Milletvekili Nergis: Ben ümmetçi bir insanım insan ayırt etmem Avşar, Çerkez, Kürt, Türk, hepimiz kardeşiz ben bir insan olarak bakarım ve insanları Allah'ın yarattığı bir kul olarak görür. Allah'ın yaratmış olduğu insanlara hizmet etmenin şerefi bizim en büyük mükafatımızdır. Ayrıca Avşarlarla ilgili şunları söylemek isterim Kayseri'de 10 tane milletvekili var bunun 3 tanesi Avşar bu milletvekilleri şu anda muhalefet partilerinde görev yapmaktadırlar. 
 
Kabakcı: Efendim son dönemde yapmış olduğunuz açıklamalar nedeniyle hep gündemdeydiniz ve sosyal medyadan da çok sayıda eleştiri aldınız. Parti yönetiminden size bir uyarı geldi mi bu açıklamalarınızdan dolayı pişmanlığınız var mı keşke böyle bir açıklama yapmasaydım diyor musunuz?
 
Milletvekili Hülya Nergis Atçı:  Ben yapmış olduğum açıklamaların arkasındayım hiçbir zaman da pişman olmadım. Pişman olacağım bir açıklamayı yapmam. Doğru bildiklerimi söylemeye devam edeceğim. Üstelik parti yöneticilerimiz ve büyüklerimiz bana yapmış olduğum açıklamalardan dolayı herhangi bir uyarı yapmadıkları gibi doğru yolda olduğuma yönelik düşüncelerini beyan ettiler. 
 
Kabakcı: Efendim verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederiz son olarak neler söylemek istersiniz? 
 
Milletvekili Nergis: 2023 seçimlerini tekrar zaferle kazanacağız. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın tekrar ülkemize Cumhurbaşkanı seçeceğiz bunun için bizlere büyük görev ve sorumluluklar düşmektedir. Sizlere de teşekkür ediyorum Okuntu Gazetesinin yayın hayatında başarılar diliyorum. 
Kaynak: Editör: Metin Kabakcı
Etiketler: Kayseri, Milletvekili, Hülya, Nergis, Ben, Ümmetçiyim,, Bana, Bu, Görevi, Allah, Verdi, Dedi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı