Leyla Uçan Yazdı: Kukla İnsanlar
Haber
20 Eylül 2022 - Salı 23:14 Bu haber 11721 kez okundu
 
Leyla Uçan Yazdı: Kukla İnsanlar
YAŞAM Haberi
Leyla Uçan Yazdı: Kukla İnsanlar

Yazıma Mart Manson isimli yazarın sözleriyle başlamak istedim. Kahramanlık sadece cesaret ya da akıllı manevralar yapmaktan ibaret değildir. Bunlar çok bulunan vasıflardır ve genellikle de hiçbir kahraman kahramana kahramanı olmayan şekillerde kullanılır. Kahramanlık bir mum yakarak karanlığı aydınlatmaktadır.
Bize daha iyi bir dünyanın mümkün olduğunu göstermektedir. Olmasını istediğimiz  daha iyi bir dünya değil var olmasının mümkün olabileceğini düşünmediğimiz bir dünya her şeyin son derece kötü göründüğü bir durumdan bir şekilde harika bir şeyler çıkartabilmektedir. Cesaret ve dayanıklılık sıradandır. Ama kahramanlığın felsefesi bir bileşeni vardır. Kahramanlar masaya büyük bir neden sorusunu getirirler. Bu nedenle bugün bir kültür olarak bir kahramana son derece ihtiyaç duyarız. Her kurum yozlaşır ve bozulur biraz daha fazla güç ve biraz daha kısıtlama karşısında her insan bu gücü kendi işine gelecek şekilde kullanır.
Herkes kendi kusurlarına gözlerini yumarken başkalarında göz batan kusurlar arar. Ben psikolog ve sosyolog değilim bu yazıda topluma insanlara aileye uyarladığım zaman tam isabet diyorum. Bizler kahramanlar görmek istiyorsak dönüp kendimize bir bakalım ne kadar kahramanız diye herkesin kutlas kahramanlığına hoş geldiniz. 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Leyla, Uçan, Yazdı:, Kukla, İnsanlar, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı