Mhp Milletvekili Özyürek: Tüdemsaş'a İşçiler Kura İle Alınacak
Haber
05 Temmuz 2021 - Pazartesi 13:00 Bu haber 512 kez okundu
 
Mhp Milletvekili Özyürek: Tüdemsaş'a İşçiler Kura İle Alınacak
SİYASET Haberi
Mhp Milletvekili Özyürek: Tüdemsaş'a İşçiler Kura İle Alınacak

Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek Okuntu Gazetesi'ne açıklama yaptı. Tüdemsaş'a 7000 kişinin iş için müracaat ettiğini bu kişiler arasından kura ile ehliyetli liyakate ve hakkaniyete riayet edilerek kura neticesinde işçi alınacağını söyledi. Milletvekili Özyürek, nereye personel alınırsa alınsın hangi partili olursa olsun ehliyet ve liyakate önem vereceklerini söyledi. Seçimlerde söz verdiğim gibi hakkaniyetten asla ayrılmayacağım, mazlumun yanında zalimin karşısında olacağım dedi.

Özyürek, Sivas ve Sivas'lı yiğit hemşehrilerim hizmetin en güzelini hakettiğini ifade etti. TBMM'de Sivas'ın sorunlarını dile getirdiklerini ve getirmeye devam edecekleri söyledi. Yiğit Sivaslıların hiç endişesi olmasın yanlış olan bir şeyin hiçbir zaman yanında olmayacaklarını ifade etti. Milletvekili Özyürek, Sivas'a yönelik çok önemli projesi olduğunu bu proje Sivas'a istihdam kazandıracağı gibi büyük bir heyacan kazandıracak ve Sivas'ın ismi Türkiye ve dünyada anılacağını ifade etti.

Milletvekili Özyürek, biz verdiğimiz sözün arkasındayız kimseyi mahcup etmeyiz dedi. Biz esnafın derdinide biliyoruz çiftçinin derdinide herkesin derdine derman olmak için yoğun çalışma içindeyiz dedi. Açık ve net konuşayım ehliyetsiz liyakatsiz insanların iş başına gelmesine müsade etmeyeceğiz o nedenle Tüdemsaş'a alınacak işçilerin kura ile alınacağını bildirdi. Bu zamana kadar köy ve ilçe gezilerine devam etmekle birlikte Sivas merkezde mahalleleri ziyaret edeceğini Yunus Emre ve Esentepe mahallesinde yaşanan sıkıntının çözülmesi için önce mahalle halkını ziyaret edip daha sonra sorunlarının çözülmesi için çalışacaklarını vurguladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mhp, Milletvekili, Özyürek:, Tüdemsaş'a, İşçiler, Kura, İle, Alınacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı