MİLLİ GÜREŞÇİ AFETZEDELERİ UNUTMADI
Haber
18 Ağustos 2021 - Çarşamba 14:19 Bu haber 2865 kez okundu
 
MİLLİ GÜREŞÇİ AFETZEDELERİ UNUTMADI
GÜNDEM Haberi
MİLLİ GÜREŞÇİ AFETZEDELERİ UNUTMADI

Tokyo Olimpiyat Oyunları erkekler serbest stil 125 kiloda bronz madalya kazanan hemşerimiz, milli güreşçi Taha Akgül, Vali Vekili Yeliz Yıldızhan‘ı makamında ziyaret etti.

 

Kabulde Millî Güreşçi Akgül, örnek davranış sergileyerek Sivas Valiliği tarafından kendisine hediye edilen altınları, Kastamonu’da meydana gelen sel felaketinden etkilenen vatandaşlara bağışladı.

 

Kastamonu’da yaşanan sel felaketinde koordinasyonu sağlamak için bölgede bulunan Vali Salih Ayhan da telefonla milli sporcu Taha Akgül ile görüşerek, “Başarınla her zaman gurur duyuyoruz. Bu anlamlı ve naif hareketin hepimizi mutlu etti. Duygularımız ortak, inşallah devletimiz ve aziz milletimizin gayretleriyle yaraları bir an önce saracağız.” dedi.

 

Başarılı sporcu Taha Akgül ise Batı Karadeniz’de yaşanan afetlerden dolayı üzüntü duyduğunu ifade ederek, “Şahsıma takdim edilen hediyeler için valiliğimize teşekkür ediyorum. Bizlerde selden etkilenen vatandaşlarımızın yanındayız. Hediyeleri afetzedelerimize bağışlıyorum.” ifadelerini kullandı.

 

Vali Vekili Yeliz Yıldızhan da Taha Akgül’ün elde ettiği başarılarla hem ülkemizi hem de Sivas’ı en iyi şekilde temsil ettiğini ifade ederek, bağış kararından dolayı kendisine teşekkürlerini iletti.

 

Kaynak: Büyük Sivas Haber

 

Kaynak: Editör: Şerife Soyugüzel
Etiketler: MİLLİ, GÜREŞÇİ, AFETZEDELERİ, UNUTMADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı