“SEÇİM STARTI ÇANKIRI’DAN VERİLDİ..”
Haber
08 Haziran 2022 - Çarşamba 11:22 Bu haber 1740 kez okundu
 
“SEÇİM STARTI ÇANKIRI’DAN VERİLDİ..”
“SEÇİM STARTI ÇANKIRI’DAN VERİLDİ..”
SİYASET Haberi
“SEÇİM STARTI ÇANKIRI’DAN VERİLDİ..”

“SEÇİM STARTI ÇANKIRI’DAN VERİLDİ..”
 
Haziran 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimleri ile ardından yapılacak olan Mart 2024 Yerel Seçimleri öncesi “3 Temmuz 2022” günü Çankırı İli Orta İlçesi Dodurga Beldesi Belediye Başkanlığı Ara Yerel Seçimleri yapılacaktır. 
 
Büyük seçimlerin provası mahiyetindeki bu ara seçim aynı zamanda siyasi partilerin kendini göstereceği ve anketleri yönlendirecek bir gövde gösterisi olacaktır..
 
Adalet Partisi olarak adayımız Dodurga beldesinin tanınmış ailelerinden olan “Emine Yayla” hanımefendidir.
 
Kadınlarımızın horlandığı, yaşamın her alanında geri plana itildiği, kadına şiddet ve kadın cinayetlerinin arttığı böylesi ayıplı bir süreçte özellikle Anadolu’nun bağrından kadın aday çıkarmış olmamız, Ortadoğu zihniyeti karşısında kadına önem veren Türk töresini öne çıkarma gayretimizin bir neticesidir.
 
Bizler çağın gerisinde kalmış bağnaz Ortadoğu geleneklerinin değil, İslamın’da emrettiği vicdani ve insani yaşam tarzıyla örtüşen 4 bin yıllık uygar bir medeniyetin temsilcileriyiz. 
 
Bizler Ortadoğu ecdadının ve Rabi’nın değil, çoğu dünya ülkesinden önce medeni kanunu uygulamaya sokan kahraman bir ecdadın, cephede destan yazmış Nene Hatun’ların, Şerife Bacı’ların, Kara Fatma’ların, Kadın Hafız Selman’ların, Halide Onbaşı’ların, Halime Çavuş’ların, Tayyar Rahmiye’lerin, Çete Emir Ayşe’lerin, Gördesli Makbule’lerin, Binbaşı Ayşe’lerin, Nezahat Onbaşı’ların torunlarıyız..
 
Amacımız Türk kadınını hakettiği yere taşımak ve başta siyaset olmak üzere yaşamın her alanına öne çıkarmaktır.
 
Dodurga Beldesi Emine Yayla ile tarihinin en büyük hizmetine kavuşacaktır. 
 
Adalet Partisi, kadınların eşit söz hakkına sahip olduğu demokrat bir partidir ve hep öyle kalacaktır..
 
Saygılarımla
 
Dr. Vecdet Öz
Adalet Partisi
Genel Başkanı
Kaynak: Editör:
Etiketler: “SEÇİM, STARTI, ÇANKIRI’DAN, VERİLDİ..”,
Yorumlar
Haber Yazılımı