TALİBAN SÖZCÜSÜ'NDEN "TÜRKİYE İLE İŞ BİRLİĞİ'NE HAZIRIZ"
Haber
17 Ağustos 2021 - Salı 08:57 Bu haber 3142 kez okundu
 
TALİBAN SÖZCÜSÜ'NDEN "TÜRKİYE İLE İŞ BİRLİĞİ'NE HAZIRIZ"
GÜNDEM Haberi
TALİBAN SÖZCÜSÜ'NDEN

A Haber'e bağlanan Taliban sözcüsünden Türkiye'yle ilgili çarpıcı sözler

 

A Haber, Afganistan'ın başkenti Kabil'e giren Taliban’ın sözcüsü Suhail Şahin’i canlı yayına bağladı. Şahin, Türkiye'yi kardeş ülke olarak gördüklerini ve İşbirliğine sıcak baktıklarını söyledi.

 

ABD’nin ülkeden askerlerini çekmeye başlamasıyla Taliban, başkent Kabil dahil tüm büyük vilayet merkezlerinin kontrolünü ele geçirmişti. Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani ülkeyi terk ederken, çok sayıda ülke, Afganistan’daki personelini tahliye ediyor. Binlerce Afgan, Kabil’de havaalanına akın ederek ülkeyi terk etmeye çalışıyor.

 

TÜRKİYE'YLE İŞBİRLİĞİNE HAZIRIZ

 

A Haber, Afganistan'ın başkenti Kabil'e giren Taliban’ın sözcüsü Suhail Şahin’i canlı yayına bağladı. A Haber’in yayına bağladığı Şahin, “Herkesin içi rahat olsun. Kimse için tehdit oluşturmuyoruz” dedi.

 

‘Türkiye’nin kendileri için kardeş ülke olduğunu, İslami bir ülke olduğunu’ iddia eden Taliban sözcüsü, “Burada kardeş ülkenin bizimle olması çok güzel. Türkiye ile iyi ilişkiler kurmak istiyoruz. Herhangi bir parasal yardım ya da işbirliği için Türkiye’yle bir arada olmak isteriz” dedi.

Kaynak: Editör: Şerife Soyugüzel
Etiketler: TALİBAN, SÖZCÜSÜ'NDEN, "TÜRKİYE, İLE, İŞ, BİRLİĞİ'NE, HAZIRIZ",
Yorumlar
Haber Yazılımı