Nilüfer Akıngül Allahım Affet
Yazı Detayı
12 Ağustos 2021 - Perşembe 22:45 Bu yazı 15 kez okundu
 
Allahım Affet
Nilüfer Akıngül
okuntugazetesi
 
 
Provakatif eylemlerin ardı arkası kesilmiyor. Biri bitmeden biri planlı ve sistematik olarak devrede tezahürde. Türkler var olduklarından beri insancıl yapıları yazılmış ve yazılacaktır;  tarih buna şehadet  etmektedir. Savaşta dahi düşmanına ekmeğini suyunu verip, kendinden fedakarlık yapan bu milletin ne kadar acıdır ki üç beş kendini bilmeze uyarak, sırf sığınmacı diye, mülteci diye, Suriyeli diye evini taşlayan bir akıl dışı eyleme imza atan zürriyeti var, ne tuhaf!
 
Yok efendim neden gelmişler savaşsalarmış. İyi de kimle savaşacaklar, neyle savaşacaklar? Savaş iç savaş ve 'ölende öldüren de cehennemdedir' hadisi şerifinin çekingenliği var çünkü iki tarafta müslümanlık iddiasında. Hem hicret ne peki? Biraz araştırsak mı acaba kurusıkı ortalığa coşmadan, coşturmadan?
 
Tabii siz de size göre haklısınız değil mi? Yakarak amacınıza ulaşamadınız, yıkarak devam ediyorsunuz. Nasıl olsa bu ülkede sürü psikolojisi ile harekete güdümlü yüzlerce hatta binlerce mankurt var. Her iki omuz üzerindeki yuvarlak kafa mı acaba? Ya da her kafada düşünme yetisi var mı kendiliğinden yönlendirilmeden?
 
Unutmayın bu vatanın marşını yazan şair de gitmek zorunda kaldı bu ülkeden. Ne olsaydı yani, evini mi taşlasalardı? Ya da Ahmet Kaya hala içimizde bir yara değil mi? Peki Münevver Karabulut'un katili Türk değil miydi? Hadi o halde tüm Türklere mal edelim bu cinayeti o halde tıpkı şimdiki gibi, tıpkı tüm Suriye'liere maledildiği gibi. 
 
Biraz empati; bir akşam oturuyoruz evde ve evimizi taşlıyorlar,  çoluk çocuk tranvatik haller. Annenin babanın çaresizliği ve yaslanılan duvarın üzerinize yıkıldığınızı hissetmek. Az bir vicdanınız varsa pek de zorlanmıyacaksınız. Herkes hata yapar, her beşer şaşma yetisine müsaittir fakat kimse kimsenin günahını üstlenmez, üstlenemez velevki evladı anası babası olsa dahi.
 
İtikadi olarak sıkıntılı bir söz lakin 'Allah akıl dağıtırken neredeydiniz' demekten kendimi alamıyorum. Affet Yarabbi; içimizdeki kafasızların kafatası iddiasından dolayı sana sığınıyoruz. Tek suçu bizim merhametinize sığınmak olan çocuğun kafasındaki akan kanın seni gazaplandırmasından sana sığınıyoruz. Ne olursan ol gel diyen kullarının kucağında, ocağında misafire ihanetten sana sığınıyoruz. Bizleri affet...
 
Etiketler: Allahım, Affet,
Yorumlar
Haber Yazılımı